Avrupa Yetim Eli Somali’de yetim ailelere sıcak yemek dağıttı

Avrupa Yetim Eli, Afrika Kıtası'nda sürdürdüğü "sıcak yemek projesi" çalışmaları kapsamında Somali'nin başkenti Mogadişu'da ihtiyaç sahibi yetim ailelere sıcak yemek dağıtımını gerçekleştirdi.

Avrupa Yetim Eli, binlerce kilometre uzaktaki kriz ve yokluk bölgelerinde sıcak yemek dağıtımı yapmaya devam ediyor.

Avrupa Yetim Eli Derneği, bağışlanan yardımlarla Somali’nin başkenti Mogadişu’nun Alesiyo kampı yetimhanesinde yaşam mücadelesi veren yüzlerce yetim aileye ve çocuklarına sıcak yemek ulaştırdı.

Aygan, “Avrupa Yetim Eli olarak Somali’de bulunan yetimhanede, yetim ailelere ve çocuklarına sıcak yemek dağıtımı yapacağız. Afrika’nın hemen her bölgesinde; yokluk, sefalet, açlık, fakirlik ve göç gibi manzaralarla karşı karşıyayız. İmkansızlıktan dolayı bu hayatı yaşamak zorunda olanları gördüğümde içinde bulunduğumuz nimetlere karşılık kendi halimize şükredeceğimize şikâyet edenlerin olması ne kadar  düşündürücü. Bu insanları görmek; yaşamak ve hayatta kalabilmek için nasıl çalıştıklarını görmek gerekiyor. Mazlum ve mağdur olan bu coğrafyanın insanlarını unutmayın ve desteklerinizi eksik etmeyin. Yapmış olduğunuz hayırları Allah kabul etsin. Afrika’dan sevgi ve hürmetlerimizi yolluyoruz.” şeklinde konuştu.