Avrupa Yetim Eli, Somali’deki yetim ve muhtaçlara kırmızı et yardımında bulundu

Afrika'da yardım çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli, Somali'deki yüzlerce yetim ve muhtaç aileye kırmızı et yardımlarını ulaştırdı.

Dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım faaliyetlerinde bulunan Avrupa Yetim Eli, Afrika’da Somali ülkesindeki ailelerle bir araya gelerek bağışçıların kestirmiş oldukları adak ve akika kurban etlerini dağıttı.

video

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim Eli Temsilcisi Nizamettin Aygan, “Avrupa Yetim Eli olarak Afrika’nın Somali Ülkesindeyiz. Kurbanlarımızı kestik ve parçalama işlemlerinden sonra ihtiyaç sahiplerine dağıtımına başlayacağız. Bizlere bağışta bulunan tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Rabbim evlerine huzur ve bereket ihsan eylesin.”  dedi.

Somali’nin çok fakir ve mağdur durumda olduğunu belirten Aygan, “İç çatışmanın etkisiyle insanlar başkente göç etmiş ve çadırlarda yaşamakta. Buradaki insanlar şu anda  bir lokma ekmeğe, parçacık ete muhtaç durumdadır. Bu konuda yeteri kadar yardımcı olamamamız bizleri derinden üzüyor. Ondan dolayı yapılan yardımların ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu biliyoruz. Rabbim nice hayırları beraberce yapmayı bizlere nasip etsin.” ifadelerini kullandı.