Avrupa Yetim Eli Türkiye’de binlerce mağdur aileye kurban eti dağıtacak

Uluslararası yardım kuruluşlarından biri olan Avrupa Yetim Eli, “Kurban'da Yolunu Bekleyenler Var.!” sloganıyla başlattığı kurban eti kampanyası kapsamında Türkiye'de binlerce aileye ulaşmayı hedefliyor.

Avrupa Yetim Eli, “Kurban’da Yolunu Bekleyenler Var.!” sloganıyla kurban eti kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında belirlenen binlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban etini ulaştırmayı hedefleyen Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, bayram namazı sonrası kurban eti kesim çalışmalarına başladı.

Afrika ve Asya’da onlarca ülke başta olmak üzere Türkiye ve Balkanların birçok bölgesinde, Gazze’de ve Yemen’de hayırseverlerin kurban etlerini yoksul ve mağdurlara ulaştırmak amacıyla kampanya başlatan Avrupa Yetim Eli, her yıl olduğu gibi bu bayramda da mazlum ve mağdurları sevindirecek.

“Kurban Bayramı denilince akla Allah rızası için kesilen kurbanlar ve bunlardan faydalanan yetimler gelir”

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Mehmet Ali Aysu, “Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak Kurban Bayramı’nda vekaletlerini veren hayır sahiplerinin kurbanlarını kesmek için şu anda Türkiye’de kesimhane önündeyiz. Bugün Kurban Bayramı ve Kurban Bayramı denilince akla Allah rızası için kesilen kurbanlar, bu kurban etlerinden fakir-fukara, yetim ve mağdurların faydalanması akla gelir.” dedi.

Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın birçok kıtasında yardım kampanyalarıyla birlikte kurban kesim çalışmalarının da devam ettiğine dikkat çeken Aysu, “Şu anda gerek Afrika ülkelerinde gerek Asya ve Avrupa’da gerekse Türkiye’de kurban kesimine başladık elhamdülillah. Birazdan vekaletlerini bizlere veren hayır sahiplerinin kurbanlarını kesecek ve video kayıtlarını bağışçılarımıza atacağız. Rabbim vekaletlerini veren tüm hayır sahiplerinden razı olsun, dünya ve ahiret saadeti nasip etsin ve bu kurbanları ahirette karşılarına sevap olarak çıkarsın.” temennisinde bulundu.

“Kurban bağışı kabulümüz devam ediyor”

Aysu, “Bu tür organizeleri hayırseverlerin katkılarıyla hep beraber yapıyor, İslami usullere göre sağlıklı bir şekilde keserek paketliyor ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz. Böylece hem fakir-fukaranın duasını alıyor hem de evlerine hiç kırmızı et girmeyen yetim ailelerin ve fakirlerin yüzlerinin gülmesine vesile oluyoruz. Fakir ve mazlumlara bu bayramı yaşatan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Şu anda kurban bağış kampanyamız devam ettiğini belirten Aysu, “Bugün ve yarın kurban kesmek isteyen kardeşlerimiz bizlere ulaştıklarında bağışlarını bayramın 3’üncü günü ikindi vaktine kadar alıyoruz.” şeklinde konuştu.