Avrupa Yetim Eli Uganda’da çocuklara giyim yardımında bulundu

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Ramazan ayı dolayısıyla Uganda’da gerçekleştirdiği yardım çalışmaları kapsamında Namıtumba kentinde yüzlerce yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğu giydirdi.

Yardım kuruluşlarının Afrika’daki çalışmaları sürüyor. Çalışmalar kapsamında gıda, nakdi yardım, iftar programının yanı sıra giyindirme projeleri de hız kesmeden devam ediyor.
Uganda ülkesinde bulunan Avrupa Yetim Eli, yüzlerce çocuğa umut oldu. Zor şartlarda yaşam mücadelesi veren çocukları giydirme projesi kapsamında giyindirmeye devam ediyor.
Giydirme projesi hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Eli gönüllü temsilcisi Abdülkadir Yılmaz, yeni elbise giydirdiğimiz çocukların yüzündeki tebessümün görmeye değer olduğunu söyledi.
Yılmaz, “Hayırseverlerin desteğiyle Uganda’da giydirme projemizi gerçekleştirdik. Burada bulunan yüzlerce yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları giyindirdik. Buradan hayırseverlere çağrıda bulunmak istiyoruz. Belki bugün yüzlercesini giydirdik. Sizlerden ne kadar çok yardım gelirse bizler de o kadar fazla çocuk giyindireceğiz. Hayırseverlerimizin daha fazla fedakâr olmalarını bekliyoruz.” çağrısında bulundu.