Avrupa Yetim Eli Buket'i hayal ettiği odasına kavuşturdu

Uganda’daki yardım çalışmalarıyla yüzleri güldürüyor.

Afrika ülkesi Uganda'ya gelen yardım ekibi, başta yetimler olmak üzere fakir ve muhtaç ailelere yönelik yardım çalışmalarına başladı.

Uluslararası yardım kuruluşları, inşa ettiği cami ve su kuyularının yanı sıra gıda, kırtasiye, adak kurbanlarıyla yetim, fakir ve muhtaçların derdine derman oluyor.

2019 yılında Almanya’da kurulan ve hızlı bir çalışma ile faaliyetlerine başlayan Avrupa Yetim Eli, Afrika ülkeleri başta olmak üzere diğer ülkelerde yaptığı cami inşaatı ve su kuyusu projeleri gibi yardımlarla yüzleri güldürüyor.

Bu kapsamda Afrika ülkelerinden Uganda’ya gelen yardım ekibi, fakir ve muhtaç ailelere yönelik yardım çalışmalarına başladı.

Bir hafta boyunca ülkede kalacak yardım ekibi, hayırseverlerden aldıkları yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Ülkenin başkentte devam eden projelerini de inceleyen Avrupa Yetim Eli ekibi, özellikle çocukların sevgi gösterisiyle karşılandı.

İLKHA’ya değerlendirmelerde bulunan Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı, yetimler başta olmak üzere ülkedeki fakir ve muhtaç ailelere yardımlarda bulunacaklarını söyledi.

Yetkili, “Avrupa Yetim Eli olarak Afrika ülkesi Uganda’nın başkenti Kampala’dayız. Aylar önce Kibuli Müslim Okulu’na gelip okulun bazı eksiklerini tespit etmiştik. Özellikle okulda büyük sıkıntı olan mutfağın çatısını ve iç sıvasını yapmaya karar vermiştik. Şu an çalışmalar devam ediyor, yakın zamanda bitecek inşallah. Allah hayırseverlerimizden razı olsun. Bu okul çok önemlidir. Burada 800 öğrenci eğitim görüyor, bunun 600’ü yatılı kalıyor. Bu öğrencilerin içinde yetim öğrenciler çoktur. Hayırseverlerimiz hem bu mutfağın yapımını hem de sınıfların sıraları ile yatakhanenin ranzalarını üstlendi.” dedi.

Uganda’da yardım çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Yetkili, Afrika ülkeleri başta olmak üzere diğer ülkelerde yapacakları yardım çalışmaları için hayırseverlere de çağrıda bulundu. (İLKHA)