Avrupa Yetim Eli Ugandalı ihtiyaç sahiplerine umut oldu

Avrupa Yetim Eli, Uganda'da yürüttükleri hayır çalışmaları kapsamında kentlerde ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürdü.

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli Derneği, Uganda‘da hayır çalışmalarına devam ediyor.

Genel merkezi Almanya’da bulunan derneğin Türkiye Koordinatörü Nurullah Günaydın ve beraberindekiler, İganga, Soroti ve Kampala’da ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulundu.

Yürütülen çalışma kapsamında ilk olarak İganga kentinde bir köyü ziyaret eden heyet, burada Bilin ailesi adına su kuyusu temelini attı.

Avrupa Yetim Eli olarak, Uganda’nın İganga kenti bölgesinde, Bilin ailesi adına su kuyusu için ilk kazmayı vurduklarını belirten Nurullah Günaydın, ülkede su kuyuları açma çalışmasına devam ettiklerini ifade etti.

Buradan Soroti kentine geçen heyet, engelli iki vatandaşa tekerlekli sandalye hediye etti.

İki engellinin ömürlerinde hiç tekerlekli sandalyeye kavuşamadıklarını belirten Günaydın, tekerlekli sandalyeye kavuşmalarının hem kendilerini mutlu ettiğini hem de iki engellinin hayatlarında farklı bir sürecin başlangıcı olduğunu kaydetti.

Günaydın, “Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak, Soroti kenti bölgesinde yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye hediye ettik. Bu bağışta bulunan Aydın Toprak kardeşimizden Allah razı olsun. Said Hasan kardeşimiz 47 yaşındadır ve bu yaşı boyunca ilk defa tekerlekli sandalyesi oluyor. İnşallah hayatını bu şekilde devam edecek. Burada diğer engelli kardeşimiz Musa ile beraberiz, kendisi 36 yaşında ve şu ana kadar hiç tekerlekli sandalyesi olmamış. Şuheda Yüksel kardeşimizin bağışladığı sandalye ile hayatı daha da rahatlayacak.” diye konuştu.

Ömrü boyunca ilk defa tekerlekli sandalyeye kavuştuğunu söyleyen Musa Niyende, çok mutlu olduğunu, artık akraba ziyaretini yapabileceğini belirterek teşekkür etti.

Son olarak başkent Kampala’da ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardımda bulunuldu. Günaydın, Avrupa Yetim Eli olarak, hayırseverlerin kendilerine bağışladıkları infak ve sadakalarını ihtiyaç sahibi ailelere dağıttıklarını belirtti.

Para dolu zarfların teslim edildiği kadınlar, mutluluktan birbirlerine sarılmaları heyeti duygulandırdı. (İLKHA)