Avrupa Yetim Eli ve IHO EBRAR Kuzey Makedonya’da yüzlerce çocuğu sünnet ettirdi

Dünyanın birçok ülkesinde yaptığı hayır çalışmalarıyla adından söz ettiren Avrupa Yetim Eli ve IHO EBRAR, Makedonya'da kendi imkânlarıyla sünnet olamayan yüzlerce çocuğu sünnet ettirdi.

Uluslararası yardım kuruluşlarından Avrupa Yetim Eli ve IHO EBRAR, Türkiye’den gönüllü doktorlarla birlikte Kuzey Makedonya’nın Ustrumica bölgesinde sünnet organizasyonu düzenledi.

Hayırseverlerin desteğiyle düzenlenen programda yüzlerce çocuğu sünnet ettiren Avrupa Yetim Eli ve IHO EBRAR çocukların ailelerinin hayır duasını aldı.

Sünnet organizasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim Eli Derneği Başkanı Abdurrahman Altun, kendi imkânlarıyla sünnet olamayan çocuklar için Türkiye’den doktor getirerek sünnetlerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Altun, “Kuzey Makedonya Ustrumica bölgesindeyiz. Geleneksel hale getirdiğimiz sünnet programını gerçekleştirdik. Caminin içerisinde çocuklar sünnet oldu. Bu sünnet programını Avrupa Yetim Eli ve merkezi Hollanda da bulunan IHO EBRAR ile beraber gerçekleştirdik. Yüzlerce çocuğumuz var. Bazı çocuklar zamanında sünnet edilmediklerinden dolayı yaşı geçmiş. Bu durumda imkansızlıklar ve bazı nedenlerden, kısıtlamalardan kaynaklanıyor. Allah’a hamd olsun yoğun bir ilgi var. Buraya gelen çocuklar sünnet edildikten sonra evlerine gidiyorlar. Doktorlarımız Türkiye’den geldi. Onlara ve burada hizmet eden kardeşlerimize de ayrıca çok teşekkür ediyoruz. Buraya gelip sünnet olan çocuklara hediyelerde veriyoruz. Rabbim hayırseverlerden de razı olsun.” dedi.