Avrupa Yetim Eli ve IHO Ebrar’dan Adıyaman’da battaniye yardımı

Dünyanın birçok ülkesinde yardım çalışması yürüten Avrupa Yetim Eli ve IHO Ebrar, depremin ciddi yıkıma sebeb olduğu Adıyaman'da depremzedelere battaniye yardımı yaptı.

Kahramanmaraş Pazarcık’ta yaşanan 7.7 ve Elbistan’da meydana gelen 7.6’lık depremler 10 ili etkiledi, binlerce bina yıkıldı. Şimdiye kadar 31 binden fazla insanın vefat ettiği deprem nedeniyle on binlerce insan yaralandı, yüzbinlerce insan ise yardıma muhtaç hale geldi.

Devlet ve sivil toplum kuruluşlarının yardım çalışmalarıyla birçok bölgede yardım çalışması yapılırken on binlerce çadır da kuruldu. Ancak ne çadır yeterli olabiliyor ne  de soğuktan korunmak için mağdur halk yeteri kadar ısınabiliyor.

Depremin yaşandığı günden bu yana bölgede gıda, giyim, sıcak yemek gibi birçok yardım faaliyetleri yapan IHO Ebrar ve Avrupa Yetim Eli, Yetimler Vakfı’nın da desteğiyle bu kez Adıyaman’da depremzedelere battaniye yardımı ulaştırdı.

STK’lar, depremzedelerin yaralarını sarmak, ihtiyaçlarını gidermek adına ihtiyaç duyulan birçok temel yaşam malzemesi ve günlük on binlerce kişiye sıcak yemek ikramı gibi çalışmaları devam edecek.