Avrupa Yetim Eli ve IHO- EBRAR’dan Tanzanya’daki yetimhaneye kurban bağışı

Avrupa Yetim Eli ve IHO- EBRAR, Afrika’nın Tanzanya ülkesinde bulunan bir yetimhaneye kurban bağışında bulundu

Avrupa Yetim Eli ve IHO- EBRAR dernekleri, Kurban Bayramı arefesinden bu yana hayırseverlerin bağışladığı kurbanları Afrika’nın Tanzanya ülkesinde dağıtmaya devam ediyor.

Dernekler bu kapsamda ziyaret ettiği bir yetimhaneye kurban bağışında bulundu.

Yetimhane 58 çocuğa ev sahipliği yapıyor 

Tanzanya’nın kenar ve fakir bir mahallesinde Kurban kesimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Avrupa Yetim Eli Başkanı Abdurrahim Altun, “Mahalleliye yaptığımız kurban dağıtımının ardından, bu mahallede yetimlerin olup olmadığını sorduk ve bizi mahallede bulunan bir yetimhaneye götürdüler. Yetimhane 58 çocuğa ev sahipliği yapıyor,  elimizde bulunan etleri de teslim ettik. Türkiye’den gelen hayırseverler de yetimhanenin bakım ve onarımını gerçekleştirmişler, Allah onlardan razı olsun. Yetimhanenin duvarlarında bulunan Nasreddin Hocanın figürleri bizlere Türkiye’nin havasını verdi. Sonrasında Türkiye Konsolosunun eşinin yetimhane ile ilgilendiğini öğrendik. Böyle güzel bir şeye vesile olduğu için Allah kendisinden razı olsun.  Yetimhane müdürüne kartımızı verdik. Bunsan sonra bir ihtiyaçları olursa yardımda bulunacağız.” dedi.

Hayırseverlerin desteği ile yetimlere ulaşmaya devam edeceğiz

Dünyada birçok yetimin bulunduğunu ve hayırseverlerin desteğinin yetimlere ulaşmasının büyük bir öneme sahip olduğuna dikkat çeken IHO- EBRAR Başkanı Abdurrahman Alpsoy, şunları söyledi:

“Ziyaretimizi yetimhanenin ziyaretçi defterine not ettik. Ziyaretçi defterinde yetimhaneyi ziyaret eden değişlik ülkelerden birçok insanın olduğunu gördük. Dünyanın birçok yerinde çok sayıda yetim çocuklar bulunuyor. Ziyaretimizin anısına ismimizi ve telefon numaramızı not ettik. Eğer bir ihtiyaçları olursa bizden yardım talebinde bulunmaları durumunda hayırseverlerin desteği ile onlara ulaşmaya çalışacağız.” (İLKHA)