Avrupa Yetim Eli Ve Umut Kervanı Kahramanmaraş’ta 20 bin kapasiteli yeni bir koordinasyon merkezi kurdu

Depremin ilk gününden itibaren alanda bulunan Umut Kervanı, Avrupa Yetim Eli, Yetimler Vakfı ve IHO-EBRAR, 20 bin kişiye yemek verecek kapasiteye sahip yeni bir koordinasyon merkezi kurdu.

Kahramanmaraş merkezli depremin yaraları sarılıyor. Depremin yıktığı ilerde İslami yardım kuruluşları çalışmalarını sürdürüyor.

Umut Kervanı Kahramanmaraş koordinatörü Naim Uslu, depremin ilk gününden bu yana kentte 5 farklı noktada sıcak yemek dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Uslu, 20 bin kişiye sıcak yemek dağıtacak kapasiteye sahip yaklaşık 350 metrekare üzerinde yeni bir koordinasyon merkezi kurduklarını ifade etti.

Uslu, “Deprem sürecinde 5 noktada 200 bin insana sıcak yemek hizmetinde bulunduk. Şu anda çok amaçlı olan 336 metrekare üzerinde 3 çadırımızı kurduk. Burada hedefimiz günlük 20 bin kişiye yemek çıkartmaktır. 3 ay, belki daha fazla ihtiyaç duyulduğu kadar buralarda hizmet etmeye devam edeceğiz. Depremden etkilenen diğer illerde çalışmalarımız devam ettiği gibi merkez üssü Kahramanmaraş’ta da devam edecek.” dedi.