Avrupa Yetim Eli’den Etiyopya’da yüzlerce ihtiyaç sahibine gıda yardımı

Birçok ülkede yardım çalışmaları gerçekleştiren Avrupa Yetim Eli, Doğu Afrika ülkesi Etiyopya'da ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulundu.

Kurban çalışması kapsamında Etiyopya’ya giden Avrupa Yetim Eli heyeti, Uromiya eyaleti, Batı Bale bölgesi Sawena köyündeki ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı dağıtımında bulunarak yüzleri güldürdü.

Avrupa Yetim Eli Genel Başkanı Abdurrahman Altun, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı öncesi yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulunduklarını söyledi.

 

Altun, “Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak kurban çalışmaları kapsamında Etiyopya’da bulunuyoruz. Dünyanın birçok yerine giden ekiplerimiz, gittikleri yerde kurban kesimi öncesi çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunuyorlar. Biz de Etiyopya’nın Oromiya bölgesinde yüzlerce aileye gıda dağıtımında bulunduk.” dedi.

 

“Burada her şeye ihtiyaç var”

Bulundukları bölgede yoksulluğun had safhada olduğuna dikkat çeken Altun, “Burası her şeye ihtiyacın olduğu bir bölgedir. Bölgede hangi yardımı dağıtırsak ona ihtiyaç vardır. Milletin durumu kötü, şartlar zor. Kuraklıkla geçen bir bölge; hayvanlarla, gıdayla ilgili sıkıntılar yaşanmış. Biz de bu sıkıntılara bir nebze de olsa çare olmak adına buralarda çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Gıda yardımı konusunda kendilerine destek veren hayırseverlere teşekkür eden Altun, hayırseverlerden yardımlarının devamını dilediklerini kaydetti.