Avrupa Yetim Eli’nden Balkanlarda beyaz eşya yardımı

Avrupa Yetim Eli, Balkan ülkelerinden Karadağ'da muhtaç ailelere beyaz eşya ve kışlık yardımında bulundu.

“2020 Balkanlar Kış Yardımı” çalışmaları kapsamında Balkanlar’da yardım çalışmalarına devam eden Avrupa Yetim Eli, Karadağ’ın Rojaye kentinde yetim ve mağdur ailelere beyaz eşya ile kışlık yakacak yardımında bulundu.

15 Ocak tarihinde Karadağ’ın Plav şehrinde bulunan mülteci kampında yaptıkları gıda, battaniye, temizlik malzemesi ve yakacak yardımıyla “2020 Balkanlar Kış Yardımı” çalışmalarına başlayan Avrupa Yetim Eli, Karadağ’dan Kosova’ya geçerek burada bulunan muhtaçlara çeşitli yardımlarda bulundu. Kosova’da yardım çalışmalarını tamamlayan Avrupa Yetim Eli, ardından tekrar Karadağ’a gelerek Rojaye kentinde muhtaçlara beyaz eşya ve yakacak yardımı ulaştırdı.

Daha önceden tespit edilen muhtaç ailelere yakacak odun yardımı yapan Avrupa Yetim Eli, ardından da engelli bir çocuğu olan ve kocası da ciddi hasta olan bir kadına çamaşır makinası yardımında bulundu. Söz konusu aile, konuşma engelli olan çocuğunu her ay Rojaye’den yaklaşık 200 km uzaklıkta bulunan başkent Podgorica’ya tedavi için götürmek zorunda kalıyor.

Yaptıkları yardımlarla ilgili konuşan Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı, “Avrupa Yetim Eli olarak şu anda Karadağ’ın Rojaye şehrindeyiz. Burada mağdur olan bir aileye çamaşır makinası verdik. Ailenin 3 çocuğu var, Amma adındaki kızları hasta. Tedavi için her ay buradan yüzlerce kilometre ötede olan başkent Podgorica’ya götürülüyor. Aile mağdur ve maddi sıkıntıları var. Hayırseverlerimize bu kareyi göstermek istedik. Hayırseverlerimiz bu aileye el uzatmak isterlerse bizimle irtibata geçerek aileye ulaşabilirler. Hayırseverlerin desteğiyle aileye bir çamaşır makinası ulaştırarak ihtiyaçlarını bir nebze de olsun giderdik.” diye konuştu. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)