Avrupa Yetim Eli’nden Bingöl’deki muhtaçlara ramazan yardımı

Avrupa Yetim Eli’nden Bingöl’deki muhtaçlara ramazan yardımı

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Bingöl’de ramazan ayı münasebetiyle Bingöl’de muhtaç ailelere gıda paketi dağıtımında bulundu.

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, ramazan ayı yardım çalışmaları kapsamında Türkiye’deki faaliyetlerini sürdürüyor.

Almanya’nın yanı sıra; Türkiye, İsveç, İtalya, Avusturya, Fransa, Kanada, Danimarka ve Balkan ülkelerinde temsilcilikleri bulunan Avrupa Yetim Eli, ramazan yardımları kapsamında mağdur muhtaç ve yetim ailelere yönelik olarak Türkiye’de yardım çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda, Avrupa Yetim Eli, Bingöl Umut Kervanı’nın aracılığıyla ramazan ayı münasebetiyle Bingöl’de muhtaç ailelere gıda paketi dağıttı.

Merkezi Almanya’da bulunan ve Avrupa’daki hayırseverlerin yardımlarıyla dünyanın değişik ülkelerindeki yardıma muhtaç, yetim, öksüz, kimsesiz ve mağdur insanlara yardım ulaştıran Avrupa Yetim Eli, ramazan ayı dolayısıyla Bingöl’de ikamet eden dul, yetim ve muhtaç ailelere ramazan kolisi gönderdi.

Avrupa Yetim Eli, kentteki yardım çalışmalarını Bingöl Umut Kervanı aracılığıyla yaptı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği) Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül, “İlimizde bulunan fakirleri sevindiren Avrupa Yetim Eli yetkililerine ve bağış yapan hayırseverlere, muhtaçlar adına teşekkür ediyoruz. Bizler aracıyız, gelen yardımları ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediyoruz.” dedi.

“Derneğimize 2 bin civarında bir müracaat yapıldı”

Gönül, şunları söyledi: “Derneğimize 2 bin civarında bir müracaat yapıldı. Bizde en acil olanından başlayarak, ramazan ayı süresince bu ailelerin tamına ulaşmayı hedefledik. İnşallah bu ramazan ayında da muhtaç ailelere ulaşıp, onlara destek oluruz. Bize başvuran tüm mağdurları sevindirmek için yoğun bir çaba ve çalışma içerisindeyiz. Bu konuda herkesten dua ve destek talebinde bulunuyoruz. Buradan çağrımız şudur ki; herkes gücünün nispetinde mübarek ramazan ayında bire yetmişin verildiği bu ayda hayır ve hasenat kapılarını aralasın. Herkesi bu ayda cömert olmaya davet ediyoruz. Birbirilerimizi hiç beklemeksizin nerede bir ihtiyaç sahibi var ise elimizden geldikçe elinden tutmaya gayret edelim.” dedi.

Gönül, konuşmasının devamında Ebu Hureyre’nin (radiallahu anha) rivayet ettiği bir hadisi şerifi aktararak şunları söyledi:

“‘Kim dünya sıkıntılarından bir sıkıntıyı müminden giderirse, Allah’ta kıyamet günü sıkıntılarından bir sıkıntıyı giderir, kim zorda kalana kolaylık sağlarsa, Allah’ta ona dünya ve ahirette kolaylık sağlar.’ Biz bütün hayırseverlerden şunu istiyoruz, gelip mağdur ailelerin mağduriyetlerine yerinde görüp şahit olsunlar. Bu hem verilen nimetlere şükretmek için hem de kalplerin yumuşamasına vesile olacaktır.” (Nihat Kanat-İLKHA)