Avrupa Yetim Eli’nden Burundi’de giyim yardımı

Bir dizi yardım çalışması yapmak için Burundi'de bulunan Avrupa Yetim Eli, Bujumbura şehrinde bulunan çok sayıda ihtiyaç sahibi çocuğa giyim yardımında bulundu.

Ülkenin en büyük şehri olan ve daha önce başkent olan Bujumbura’da yardım çalışmalarına başlayan Avrupa Yetim Eli, Gatumba bölgesinde onlarca yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğu giyindirerek sevinçlerine ortak oldu.

Yaptıkları çalışmaya ilişkin İLKHA muhabirine açıklama yapan Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Nizamettin Aygan, Mersin’de bulunan ve yüzden fazla çocuğun giyindirilmesine vesile olan kız kardeşlere teşekkür etti.

Aygan, “Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan Burundi’deyiz.  Rahmetin ve bereketin yağdığı güzel Ramazan ayında güzel yavrularımızı giyindiren Mersinli Uhti kardeşlerimize, iyilikte yarışan kardeşlerimize bu güzel desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Allah’u Teâlâ hayırlarını kabul eylesin. Çünkü yetim giyindirmekten daha güzel bir iş yoktur. Nitekim Peygamber Efendimiz de yetimdi ve yetime önem verirdi. Kur’an-ı Kerim’de de yetimin üzerinde çokça duruluyor. Bu yetim ve mazlumları sevindirdiğiniz gibi Allah da sizi sevindirsin. Rabbim bu rahmet ayında ne niyetle yardım ettiyseniz niyetinizi kabul ve makbul eylesin.” dedi.

Burundi’nin mazlumiyetin yaşandığı bir ülke olduğunu hatırlatan Aygan, “Belki de ilk defa bu çocukların yeni bir elbiseleri, yeni bir ayakkabıları oldu. Hayat paylaştıkça güzelleşiyor, insan da mutlu oluyor. Bu vesile ile bir kez daha yapılan iyilikten dolayı Mersinli kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Burundi’nin farklı bölgelerinde de giyim, gıda, nakdi yardım ve iftar yemeği gibi daha birçok çalışma yapacak olan Avrupa Yetim Eli, aynı zamanda hayırseverlerin bağışladığı adak, akîka ve sadaka kurbanlarını keserek elde edilen etleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.