Avrupa Yetim Eli’nden Burundi’de ihtiyaç sahiplerine Kur’an-ı Kerim hediyesi ve nakdi yardım

Birkaç gündür Burundi'de çeşitli yardım çalışmaları yapan Avrupa Yetim Eli, Bujumbura şehrinin Gatumba bölgesinde kırsal kesimde bulunan bir camide ve Cibitoke şehrinin Rugumba ilçesinde yapımı devam eden bir medresede yüzlerce kişiye hem Kur'an-ı Kerim hediye etti hem de birçok aileye de nakdi yardım ulaştırdı.

Daha önce yetimlere yönelik giyim yardımı ve selden etkilenen çok sayıda kişiye nakdi yardım yapan Avrupa Yetim Eli, bu kez hayırseverlerin bağışladığı Kur’an-ı Kerim, zekât, fitre ve sadakaları ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Devam eden yardım çalışmalarına ilişkin İLKHA muhabirine konuşan Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Nizamettin Aygan, “2023 Ramazan ayı kapsamında, yolumuz dünyanın en yoksul ülkesi olan Burundi’ye düştü. Avrupa Yetim Eli sadece Afrika’da değil dünyanın birçok yerine yardım götüren ve mazlumlara ulaşmak için gayret eden bir kuruluş. Şu anda deprem bölgesinde olan kardeşlerimiz var. Gerek Asya, gerek Afrika, gerekse ülkemizde (Türkiye) yardımlar yapıyoruz. Bu yardımların yapılmasına vesile olan hayırseverlerin gönderdiği yardımlardır. Allah’u Teâlâ bu Ramazan ayı hürmetine hayırlarınızı mübarek eylesin.” dedi.