Avrupa Yetim Eli, Burundi’de binlerce kişiye iftar verdi

Günlerdir Burundi'de çeşitli yardım faaliyetleri yapan ve 4 gün boyunca her akşam yüzlerce kişiye iftar yemeği veren Avrupa Yetim Eli, binlerce kişiye iftar ikramında bulunmuş oldu.

Dördüncü gün verdiği 500 kişilik iftar yemeğinde, çocuklar için de her tabağın yanına çikolata, lolipop ve balon bırakıldı. Drone kamerasıyla da görüntülenen iftarda, renkli görüntülere ortaya çıktı.

Avrupa Yetim Eli, daha önce de bölgede, nakdi, giyim, Kur’an-ı Kerim yardımının yanı sıra çadırlarda kalan selzedelere battaniye ile yetimhanedeki çocuklara giyim desteği vermenin yanı sıra hayırseverlerin bağışladığı adak, akika, şükür ve sadaka kurbanlarını keserek elde edilen etleri ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Sabah saatlerinde başlayan iftar hazırlıklarına katılan Avrupa Yetim Eli gönüllüleri, hem yapılan çalışmaları yerinde görme hem de çalışmalara yardımcı olma imkânı buldu.

Verdikleri iftar yemeği öncesinde İLKHA muhabirine konuşan Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Nizamettin Aygan, “Ramazan ayında buraya gelip kardeşlerimizle iftarımızı paylaşmayı nasip eden rabbimize hamdolsun. Şu anda 12 kazanımızda pirinç, et ve barbunya yemeği pişmekte. Akşam burada binlerce kişiye iftar ikramında bulunacağız.” dedi.