Avrupa Yetim Eli’nden Burundi’de selden etkilenen ailelere nakdi yardım

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Orta Afrika’da yer alan dünyanın en fakir ülkesi Burundi'de selden etkilenen ailelere nakdi yardımda bulundu.

Avrupa Yetim Eli ekibi, Avrupa’daki hayırseverlerin bağışladığı nakdi yardımları Bujumbura şehrinin Gatumba bölgesinde selden etkilenen çok sayıda aileye nakdi yardım olarak ulaştırdı.

Sel mağdurlarını evlerinde ziyaret eden ekipler, yetim ve öksüz çocuklarla bir araya geldi, onlara nakdi yardımda bulundu, hediyeler verdi.

Avrupa Yetim Eli Genel Başkanı Abdurrahman Altun, burada yaptığı açıklamada, Avrupa’dan kendilerine bağış yoluyla aktarılan zekât ve sadakaları Burundi’de selden etkilenen mağdur ailelere dağıttıklarını söyledi.

Burundi’nin dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olduğunu anımsatan Altun, dünyanın birçok bölgesinde yardım çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.

Avrupa Yetim Eli Gönüllü Temsilci Nizamettin Aygan ise, “Yardım çalışmalarımız devam ediyor. Nakdi yardımımızı yaptık. Rabbim kardeşlerimizin infaklarını kabul eylesin. Rabbim hanelerine huzur ve bereket versin inşallah.” dedi.