Avrupa Yetim Eli’nden Etiyopya’da giyim yardımı

Bir dizi yardım çalışması yapmak için Etiyopya'da bulunan Avrupa Yetim Eli, Oromiya bölgesinde bulunan yüzlerce yetim çocuğa giyim yardımında bulundu.

Avrupa Yetim Eli, “Yetim Giydirme Projesi” kapsamında Kurban Bayramı öncesi yüzlerce Etiyopyalı yetim çocuğu giydirerek sevinçlerine ortak oldu.

Avrupa Yetim Eli, Oromiya eyaleti, Batı Bale bölgesi Sawena köyündeki kız ve erkek yetim çocuklara giyim yardımında bulunarak Kurban Bayramı’nı sevinçle karşılamalarına vesile oldu.

 

Yaptıkları yardım çalışmasına ilişkin bilgi veren Avrupa Yetim Eli Genel Başkanı Abdurrahman Altun, amaçlarının yetimlerin bayramları buruk geçirmesine engel olmak olduğunu söyledi.

Altun, “Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak kurban çalışmaları kapsamında Etiyopya’dayız. Şu anda Oromiya bölgesindeyiz. Sıcak bir bölge. Yetim çocuklarımıza giyim yardımı yapıyoruz. Tüm çocukların yaşı ve boyuna göre elbise hazırladık. Çocuklara tek tek elbiseleri verildi.” dedi.

“Amacımız bayramı buruk geçirmemeleri”

Hayırseverlerin yetimlerin sevincine ortak olduğunu vurgulayan Altun, “Nerede bir yetime ulaştıysak orada bir yetimin bayramını buruk bir şekilde geçirmesine engel olmaya çalışıyoruz. Akranları temiz elbiseler giyerken yetimler bu ezikliği yaşamasın diye yetimlerimizi giydiriyoruz. Burada 200 yetimi bu kapsamda giydirdik. İnşallah bu yetimlerimiz hayırseverlerimizin katkılarıyla bayrama temiz ve güzel elbiselerle girmiş olacak ve onların sevinçlerine hayırseverlerimiz de ortak olacaklardır.” diye konuştu.