Avrupa Yetim Eli’nden ihtiyaç listesi için çağrı

Depremden etkilenen illerde vatandaşların ihtiyacını gidermeye çalışan İslami yardım kuruluşları, en çok ihtiyaç duyulan malzemeler için çağrıda bulundular.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde yıkımın oluştuğu depremin yaralarının sarılması için İslami yardım kuruluşları seferber oldu.

Depremden etkilenen illerde açtıkları aş evleriyle depremzedelere hizmet sunan Umut Kervanı, Avrupa Yetim Eli, IHO-EBRAR ve Yetimler Vakfı’ndan oluşan 4 kardeş yardım kuruluşu, en çok ihtiyaç duyulan malzemeler için çağrıda bulundular.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde açtıkları aşevinde hizmet sunduklarını belirten Avrupa Yetim Eli Başkanı Abdürrahim Altun, titiz bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Altun, “Depremin yoğun hasara yol açtığı Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesindeyiz. Burada kurmuş olduğumuz koordinasyon merkezinde, depremzedelerimizin kayıtları alınıyor, onlarla konuşulup, ihtiyaç listeleri belirleniyor. Daha sonra yardımlar kendilerine götürülüp teslim ediliyor. 3-5 gün sonra tekrar kendilerini arayıp ihtiyaçlarını belirleyip, kendilerine yardımda bulunuyoruz.” dedi.

En çok ihtiyaç duyulan malzemeler için çağrıda bulunan Altun, şunları söyledi:

“Umut Kervanı, Avrupa Yetim Eli, Yetimler Vakfı, IHO-EBRAR olarak, çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Kardeşlerimiz fedakarca çalışma içerisindedirler. Hayırseverlerde isteyeceğimiz bazı acil ihtiyaçlar var. Özellikle kuru gıda elimizde tükeniyor, kuru gıda takviyesi yapılması lazım. Hijyen malzemesi, barınma ihtiyacı zaten var, sürekli bunu söylüyoruz. Kimin elinde çadır varsa, bağışta bulunsun. Hem aşevleri kurmada hem de depremzedelerin ihtiyacını gidermekte lazım. Sıvı yağ ihtiyacımız var, sıvı yağ bulmakta sıkıntı çekiyoruz. Hem erkek hem çocuk hem de bayanlar için ambalajından çıkarılmamış iç çamaşır ihtiyacımız var. Soran çok ama elimizde hiç yok.”