Avrupa Yetim Eli’nden İzmir’de yetim ve muhtaçlara yardım

"İyilik Yolculuğu" temasıyla Türkiye'de çok sayıda şehirde yardım çalışmaları yapmak için yola çıkan Avrupa Yetim Eli, bu kapsamda İzmir'de onlarca yetim aileye gıda paketi, kırmızı et ve nakdi yardım ulaştırdı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’dan yola çıkan ve önce Sakarya, ardından da Balıkesir’de yetim ailelere yönelik çeşitli yardım çalışmaları yapan Avrupa Yetim Eli, bu kez İzmir’de onlarca aileye gıda paketi, kırmızı et ve nakdi yardım ulaştırarak sevinçlerine ortak oldu.

Yaptıkları yardım çalışması hakkında konuşan Avrupa Yetim Eli Başkan Yardımcısı Serdar Şişman,” Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın birçok yerinde yaptığımız yardım faaliyetlerimize devam ediyoruz. “İyilik Yolculuğu” temasıyla başlatmış olduğumuz Türkiye turunda şu an İzmir’deyiz. Burada ikamet eden yetim kardeşlerimizin tek tek evlerine gidip hal ve hatırlarını sorduk. Gıda paketi, kırmızı et ve nakdi yardım dağıtımlarında bulunduk. Hedefimiz, Türkiye’nin birçok ilinde yaşayan yetim kardeşlerimizi ziyaret edip yardım ulaştırmaktır. Yetim ailelere yardım eden bütün hayırseverlerden Allah razı olsun.” dedi.