Avrupa Yetim Elinden Kahramanmaraş’ta depremzedelere sıcak yemek ikramı

Avrupa Yetim Eli, depremin depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş'ta depremzedelere sıcak yemek ikramında bulundu.

Kahramanmaraş’ta 3 yerde üye ve gönülleriyle birlikte çalışmalarına devam eden Avrupa Yetim Eli, enkaz altındaki yakınlarından haber bekleyen depremzedelere sıcak yemek dağıttı.

Yapılan yardımlar ile ilgili bilgi veren Avrupa Yetimeli Derneği Frankfurt Temsilcisi Nejdet Demireli, günlük 5 bin kişiye sıcak yemek verdiklerini belirtti.

Demireli, havanın soğuk olduğunu ifade ederek buradaki insanların barınma ihtiyaçlarının olduğunu söyledi.

“Burada çok büyük bir barınma sorunu var”

Yardımseverlerin desteğiyle kötü günlerin aşılacağını vurgulayan Demireli, “Türkiye’de asrın en büyük depremden dolayı deprem gönüllüleri olarak Kahramanmaraş iline geldik. Burada gönüllülerle birlikte saha çalışması yapmaya geldik. Yardımlarımızı dağıtıyoruz. Kahramanmaraş’ın 3 yerinde günlük 5 bin kişiye sıcak yemek dağıtıyoruz. İnsanlara gıda yardımında da bulunuyoruz. Gerçekten hava çok soğuk, insanların barınma ihtiyacı var. Bütün yardım dernekleri burada çalışıyor. Bu işte bir tuzumuz olsun diye buraya geldik. Birkaç gün burada yardımlarımızı devam ettireceğiz. Burada çok büyük bir barınma sorunu var. Çadır, konteyner evler, jeneratör ve ısınma gibi bu tip yardımlara büyük ihtiyaç var. Bu konuda bütün yardımseverlerin desteğiyle bu kötü günde depremin üstesinden geleceğimize inanıyoruz.” dedi.