Avrupa Yetim Eli’nden Malatyalı depremzedelere yardım eli

Merkezi Almanya Mannheim şehrinde bulunan ve uluslararası bir hayır kuruluşu olarak faaliyet gösteren Avrupa Yetim Eli, depremin ağır tahribat oluşturduğu Malatya’daki depremzedelere gıda kolisi yardımında bulundu.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin açtığı yaraları sarma çalışmaları devam ediyor. Depremin ilk günlerinden beri depremzedelere “Umut” olmak için sahaya inen İslami yardım kuruluşlarından Umut Kervanı, İho Ebrar, Yetimler Vakfı ve Avrupa Yetim Eli hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Ramazan ayına girilmesiyle de çalışmalarına aralıksız devam eden kardeş yardım kuruluşları, on binlerce kişiye iftar ve sahur ikramında bulunuyor.

Merkezi Almanya Mannheim şehrinde bulunan Avrupa Yetim Eli, İsviçre’nin Basel şehrinde bulunan Cuma Mescidi cemaatinin bağışladığı yardımları Malatya’daki depremzedelere ulaştırıyor.

“Keşke hayırsever kardeşlerimiz gelip kendi elleriyle bağışlarını yapsalar”

Yaptıkları yardım çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Mustafa Bünül, “İsviçre’nin Basel şehrinden geldik. Kahramanmaraş merkezli depremlerde Malatya’da ciddi manada etkilenmiş. Orada bulunan Cuma Mescidi cemaatinden oluşan hayırseverlerin bağışladıkları yardımları, gıda kolisi olarak buradaki yetim ve ayrıca depremzede olan kardeşlerimize dağıttık. Allah (Celle Celaluhu) hayırseverlerden razı olsun ve hayırlarını dergahında kabul etsin. Gönderdikleri yardımlar bizzat ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor, kendimizde bizzat gözlemledik. Keşke hayırsever kardeşlerimiz gelip kendi elleriyle bağışlarını yapsalar. Hayırseverlerden isteğimiz, yardımlarını devam etsinler. Sadaka, infak ve özellikle Ramazan ayı olması hasebiyle zekatlarını yetimlere ve mağdurlara ulaştırsınlar.” dedi.