Avrupa Yetim Eli’nden Mali’deki çadır kentte nakdi yardım

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Batı Afrika ülkesi Mali'de savaştan dolayı yerlerinden göç edip çadırlarda yaşam mücadelesi veren ailelere nakdi yardımda bulundu.

Avrupa Yetim Eli ekibi, Avrupa’daki hayırseverlerin bağışladığı nakdi yardımları başkent Bamako’da bulunan Kalabankolo çadır kentte yaşayan savaş mağduru ailelere ulaştırdı.

Çadırlarda yaşayan insanları ziyaret eden ekipler, yetim ve öksüz çocuklarla bir araya gelerek onlara nakdi yardımda bulunup balon ve şeker verdi.

Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman, yaptığı açıklamada, Avrupa’dan kendilerine bağış yoluyla aktarılan zekât ve sadakaları başkent Bamako’da çadırlarda yaşayan savaş mağduru ailelere dağıttıklarını söyledi.

Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Mali’de olduklarını belirten Şişman, “Mali’nin kuzeyinde savaştan kaçıp bu kampa sığınan mağdurlar burada çadırlarda yaşamaktadırlar. Bizler de bu kampı hem ziyaret ettik hem de hayırseverlerin bizlere bağışladığı emanetleri bu kampa dağıttık. Yardımlarımız devam edecektir.” diye konuştu.