Avrupa Yetim Eli’nden teşekkür mesajı

Avrupa Yetim Eli, Recep, Şaban ve Ramazan ayı boyunca muhtaçlara ulaştırılması için yardımda bulunan hayırseverlere teşekkür etti.

Avrupa Yetim Eli’nden yapılan açıklamada, üç aylar içerisinde muhtaçlara ulaşmak için yoğun gayret gösterildiği belirtildi.

Açıklamada, “Sizin de Sofralarda Tuzunuz Olsun’ mottosuyla başlattığımız Ramazan ayı çalışmalarında bizleri yalnız bırakmayarak hedeflerimize ulaşmamızı sağlayan hayırseverlere sonsuz teşekkür ederiz.” denilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bu süreçte dünyanın farklı coğrafyalarında tam 32 Ülkede faaliyette bulunarak, yetim giydirme, iftar sofrası kurma, gıda kolisi dağıtma, adak ve akika kurbanları kesme, Kur’an-ı Kerim talebeleri yetiştiren medreselere destek olma ve bayram harçlığı dağıtma gibi çok farklı çalışmalarda bulunurken siz hayırseverlerimizin desteğini hep yanımızda hissettik.

Farklı ülkelerde kuraklılara çözüm için su kuyuları kazıp toprağı ve canları suya eriştirirken de bizlerden desteklerini esirgemeyen hayırseverler elbette ki; her türlü övgüye layıktırlar.

Bu anlamda Türkiye’nin farklı şehirlerinde gıda paketleri dağıtıp yetimlere bayram harçlığı ve bayramlık temininde bulunduk.

Yeryüzündeki gıda krizi ve kuraklığa binaen bu sorunu önceleyerek tedarik zincirine katkıda bulunmak adına birçok Afrika ülkesinde gıda yardımında bulunmaya, hayırseverlerin destekleriyle ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya gayret gösterdik.

Aynı şekilde giyim konusunda zorluk çeken başta çocuklar olmak üzere binlerce kişiye bayram öncesi giyim yardımında bulunarak hayırseverlerimizin bağışlarını emin bir şekilde hak sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Afrika’nın yanı sıra Yemen, Afganistan, Filistin, Bangladeş, Ürdün, Lübnan, Arakan Kampları gibi coğrafyalarda da yardım faaliyetlerinde bulunarak hayırseverlerimize selamlar ve dualar getirdik.

Geride kalan 2022 Ramazan’ında Türkiye, Bosna Hersek, Makedonya, Karadağ, Irak, Afganistan, Yemen, Filistin, Ürdün, Bangladeş, Lübnan, Kamboçya, Filipinler, Endonezya, Küba, Somali, Nijer, Nijerya, Mali, Uganda, Kamerun, Burkina Faso, Çad, Tanzanya, Brundi, Etiyopya, Sudan, Arakan Kampları, Orta Afrika, Benin, Togo, Kenya gibi haritanın farklı noktalarında ve bu noktaların farklı kesimlerinde din, dil ve ırk ayrımı yapmadan çalışabilmemize imkân sunan siz hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Rabbim hayırlarınızı kabul etsin inşallah.

Avrupa Yetim Eli olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da hayır sahipleri ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmaya devam ederken siz hayırseverleri de yanımızda görmekten mutluluk duyarız.

Rabbimiz tüm hayır ve hasenat sahiplerinden razı olsun.”