Avrupa Yetim Eli’nden Van’da ihtiyaç sahibi ailelere yardım

Uluslararası insani yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Van’da çok sayıda yetim ve ihtiyaç sahibi aileye gıda, giyim ve nakdi yardımı yaptı.

Avrupa’da yaşayan Türkiye ve diğer ülke vatandaşlarının yaptığı bağışlarla dünyanın birçok ülkesine yardım götüren Avrupa Yetim Eli, Van’a gelerek yardım çalışması yaptı.

İlde belirlenen yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve nakdi yardım yapan Avrupa Yetim Eli gönüllüleri, daha sonra çocukları mağazaya götürerek kışlık giyim desteğinde bulundu.

Çocuklar, mağazadan kendi seçtikleri ürünleri deneyerek alma fırsatı buldu. Kıyafetlerini giyen çocukların sevinci yüzlerine yansıdı.

Yaptıkları yardım organizasyonuna ilişkin bilgi veren Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Sabri Acet, “Hayırseverlerimizin bize verdikleri hayırları buradaki mağdur ve yetim kardeşlerimize dağıtıyoruz. Gıda, giyim ve nakdi yardım projemiz var. Dün akşam Van’a geldikten sonra sabah erkenden onlarca aileye giderek gıda ve nakdi yardımlarımızı gerçekleştirdik. Şimdi de yetim ve mağdur çocuklarımızı kış öncesi giyim projemiz kapsamında giyindireceğiz. Bu tamamıyla hayırseverlerimizin Avrupa Yetim Eli’ne yapmış olduğu bağışlarla oluyor. Yapılan bu bağışları bizler de köprü görevi görerek, sadece burada değil dünyanın birçok yerinde yetim ve mağdur çocuklarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Rabbim bütün hayırseverlerimizden razı olsun. Hayırlarının devamını bekliyoruz. Onlar bu hayrı yaptığı müddetçe biz de Avrupa Yetim Eli olarak yollarda olacağız. Bize güvenip kendileri ile mağdur ve yetimler arasında köprü olmamızı sağladıkları için onlara teşekkür ediyoruz.” dedi.