Avrupa Yetim Eli’nin depremzedelere yardımları sürüyor

Merkezi Almanya’da bulunan ve uluslararası bir hayır kuruluşu olarak faaliyet gösteren Avrupa Yetim Eli, depremin ağır tahribat oluşturduğu Malatya’daki depremzedelere gıda kolisi yardımında bulundu.

Deprem bölgesindeki depremzedelerin yaralarını sarmak için yurt dışından gelen yardımları koordine eden Avrupa Yetim Eli temsilcileri, deprem bölgelerini gezmeye devam ediyor.

Avrupa Yetim Eli Almanya Temsilcisi Turan Polat, “Bugün depremin 55’inci günü, yaklaşık iki ay geçti depremin üzerinden. Depremin ilk gününden beri Avrupa Yetim Eli olarak sahadaydık. İlk günden beri Umut Kervanı ile beraber organizeli bir şekilde bu işi yürütüyoruz. İki önce Türkiye’ye bugün de Adıyaman’a geldik.  Bugün burada iftar yemeği veriyoruz. Buradaki kardeşlerimizin ihtiyaçları devam ediyor. Hayırseverlerin hayırlarını kat kat yapmalarını istiyoruz. Çünkü gelip buradaki mağduriyetin boyutlarını görmemiz lazım. Ülkemizde büyük bir deprem yaşandı. Birçok kişi vefat etti, geride kalan çocuklar yetim oldu. Bu yetimlerimize sahip çıkmamız lazım. Bu da Allah’ın izni ile siz hayırseverlerin yardımıyla olacaktır. Avrupa’dan Yetim Eli aracılığıyla bizlere teslim edilen yardımları teslim ettik. Allah hepsinden razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Mehmet Kaya, depremzedelerin en azından yanında yer almak için geldiklerini belirtti.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin açtığı yaraları sarma çalışmaları devam ediyor. Depremin ilk günlerinden beri depremzedelere “Umut” olmak için sahaya inen İslami yardım kuruluşlarından Umut Kervanı, İHO EBRAR, Yetimler Vakfı ve Avrupa Yetim Eli, hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Ramazan ayına girilmesiyle de çalışmalarına aralıksız devam eden kardeş yardım kuruluşları, on binlerce kişiye iftar ve sahur ikramında bulunuyor.

Merkezi Almanya’da bulunan Avrupa Yetim Eli, Malatya’daki depremzedelere gıda kolisi yardımında bulundu.

“Depremzedelere yardım ulaştırmak için Almanya’dan geldik”

Yapılan yardımlar hakkında konuşan Avrupa Yetim Eli Temsilcisi Turan Polat, “Depremzedelere yardım ulaştırmak için Almanya’dan geldik. 4 gündür bölgedeyiz. Adıyaman’da gıda kolisi ve nakdi yardımlarda bulunduk. Dünde Kahramanmaraş’taydık orada da yardımları ulaştırdık. Bugün de Malatya’dayız. Umut Kervanı ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz. İftar ve sahur yemeği ile gıda kolisi yardımında bulunuyoruz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Yardımların devamını bekliyoruz.” dedi.