Avrupa Yetim Eli’nin Mali’de yaptırdığı caminin temeli dualarla atıldı

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, tarafından Batı Afrika ülkelerinden Mali'de inşa edilecek olan Ümmet-i Muhammed Cami'nin ve Su Kuyusu'nun temelleri dualarla atıldı.

Avrupa Yetim Eli, dünyanın dört bir tarafında yaptığı insani yardım çalışmalarının dışında imza attığı kalıcı eserlerle mazlum ve mağdurlara umut olmaya devam ediyor.

Çeşitli coğrafyalarda ibadet olanaklarından mahrum kalan Müslümanlar için cami ve medrese inşa eden Avrupa Yetim Eli, Batı Afrika ülkelerinden Mali’de Ümmet-i Muhammed Camii’nin temelini attı.

Türkiye’de bağışları toplanan caminin temeli Mali’nin Sigila bölgesine giden Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman ve 5 genç iş adamının katılımı ile atıldı. Caminin yanında köy halkının abdest ve içme suyu ihtiyacının karşılanması için bir su kuyusunun da temeli dualarla atıldı.

İlahi eşliğinde dernek yetkililerini ve iş adamlarını karşılayan yerel halk, sevgi gösterisinde bulunurken dernek yetkilileri de çocuklara balon ve şeker dağıtarak fotoğraf çektirdi.

Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman, burada yaptığı açıklamada, hayırseverlerin bağışladığı yardımlarla Mali’de bir caminin temelini attıklarını söyledi.

Afrika’nın birçok bölgesinde cami ve medrese inşa ettiklerini belirten Şişman şunları kaydetti:

“Mali’nin en fakir bölgelerinden biri olan Sigila bölgesinde Ümmet-i Muhammed Cami’nin temelini atmanın gururunu yaşıyoruz. İnşallah en kısa zamanda inşaatı bittikten sonra Rabbim açılışını da gerçekleştirmeyi nasip eder. Buranın nüfusu 2 bin 500 kişi. Burada hiçbir cami yok inşallah kardeşlerimizi cami ile buluşturacağız.”