Avrupa Yetimeli Derneği Afrika’da ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzattı

Dünyanın onlarca ülkesinde yardım organizasyonlarına devam eden Avrupa Yetimeli Derneği gönüllüleri, Afrika'nın Tanzanya ülkesinde ihtiyaç sahibi mağdurlara gıda ve sıcak yemek yardımında bulundu.

Almanya merkezli uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetimeli Derneği gönüllüleri Afrika Kıtası’nın Doğusunda yer alan Tanzanya ülkesinde çeşitli kentlerde ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzattı.

Avrupa Yetimeli gönüllüleri, Tanzanya’nın Pwani şehrinde yaşlı ve engellilerin çok sayıda bulunduğu bölgede gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdi. Burada yürütülen yardım açlışmasının ardından gönüllüler Darusselam ilinde eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü bir medresede öğrencilere sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi.

Yürüttükleri hayır çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Avrupa Yetimeli Derneği gönüllülerinden Nizamettin Aygan, mağdur insanlara ulaşmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Aygan, “İnsani yardım kuruluşu Avrupa Yetimeli olarak Afrika’nın Tanzanya ülkesindeyiz. Gıda yardımı ulaştırmak için geldiğimiz bölgede görme engelli mağdur kardeşlerimiz var. Göndermiş olduğunuz gıda paketlerini birebir ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın sevincini yaşıyoruz. Mazlum öğrenciler hayırseverlerin gönderdiği sıcak yemek ikramı ile karınları doydu. Karınları doyan bu öğrenciler hayırseverlere bolca dua etti. Rabbim nice güzel hayırları bizlere nasip etsin. Yardımlarınızı da bekliyoruz Afrika Tanzanya’ya.” dedi.