Batman temsilciliğimizden Malatya’ya üçüncü aşevi

Kahramanmaraş merkezli depremde yıkımların oluştuğu illere yardım seferberliği sürüyor. Yetimler Vakfı, Avrupa Yetim Eli ve IHO-EBRAR Bitlis Temsilciliği depremzedelere yardım yolladı.

Umut Kervanı Vakfı, Avrupa Yetim Eli, Yetimler Vakfı ve İHO EBRAR ülke geneli başlattığı yardım programında Malatya’da kurulacak üçüncü aşevi malzemeleri yardım tırına yükledi.

Depremin yaşandığı 10 ilden biri olan Malatya’ya gönderilen tırlara ek olarak bugün kurulması için üçüncü aşevi malzemeleri gönüllüler tarafından yüklendi.

Aşevinin kurulmasında gerekli 5 tüp ocağı, 20 büyük tüp, yemek pişirme malzemeleri, kuru bakliyat, ekmek, su, yemek çadırı ve gerekli bütün malzemeler tıra yüklendi.

Aşevinin kurulmasında ve hizmete başlaması için gönüllülerden oluşan bir ekip yardım tırı ile birlikte bugün yola çıktı.

Dört vakıf adına konuşma yapan temsilcisi İsmet Ökmen, “Depremin yaşandığı ilk andan beri Umut Kervanı, Avrupa Yetim Eli, Yetimler Vakfı ve İHO EBRAR olarak sahadayız. Depremzede kardeşlerimize yardım etmeye çalışıyoruz. Şimdi yeni bir aşevi kurmak için tırımızı yükledik. Malatya’da üçüncü aşevimizi kuracağız. Bu aşevinin kurulmasında bize destek veren bütün hayırseverlerden Allah razı olsun. Hepimiz beraber depremzede kardeşlerimizin yaralarını saralım. Onlara yardım edelim inşallah.” İfadelerini kullandı.