Bu kahramanlar hem depremzedelerin ihtiyacını karşılıyor hem de enkazda kardeşlerini arıyorlar

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremin yaralarını sarmaya çalışan Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa Yetim Eli ve IHO-EBRAR çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen, 10 ilde etkili olan 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremin üzerinden bir hafta geçti.

Türkiye’yi yasa boğan depremin yaralarını sarmak için halk seferber oldu. Yurt dışında gelen arama kurtarma ekipleri de enkaz altında kalan vatandaşları çıkarmaya çalışıyor.

159 saat sonra enkaz altından mucizeler yaşanıyor. Aralarında bebeklerinde bulunduğu vatandaşlar tekbirlerle sağ salim çıkarılıyor.

Enkaz altında bir vatandaşın canlı çıkarılması için adeta tırnaklarla beton yığınları kazınıyor.

Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa Yetim Eli ve IHO-EBRAR’dan oluşan dört kardeş yardım kuruluşu, bir yandan vatandaşlara sıcak yemek dağıtımı bir yandan gıda, battaniye ve muhtelif ihtiyaç malzemeleri dağıtırken bir yandan da enkaz altında vatandaşları çıkarmak için canla başla çalışıyorlar.

Dört kardeş yardım kuruluşu, depremin yaşandığı Kahramanmaraş merkez, Türkoğlu ilçesi ve Beyoğlu beldesinde hem depremzedelere gıda, battaniye ve muhtelif ihtiyaçlar hem de enkazda vatandaşları çıkarmak için çalışma yürütüyorlar.