Burundi’deki muhtaç ailelere Avrupa Yetim Eli’nden gıda yardımı

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, dünyanın en fakir ülkelerinden Burundi'de ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulundu.

Binlerce kilometre uzaklardaki kriz ve yokluk bölgelerinde gıda dağıtımı yapan Avrupa Yetim Eli, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

İnsani yardım projeleri kapsamında Avrupa Yetim Eli, Burundi’nin Kayanzada bölgesindeki ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye gıda yardımında bulundu.

Hayırseverlerin destekleriyle yaşam mücadelesi veren Burundililere, Avrupa Yetim Eli tarafından gıda paketleri ulaştırıldı.

Avrupa Yetim Eli Gönüllü Temsilcisi Nizamettin Aygan burada yaptığı açıklamada, Fransa Yetim Eli ile ortaklaşa Burundi’de ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye gıda yardımında bulunduklarını söyledi.

Burundi’nin dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olduğunu belirten Aygan, şunları kaydetti:

“Gerçekten de gezdiğimiz her noktada fakirliğin izleri yüzlerine, sokaklarına ve hayatlarına yansımış durumda. Bu manzara karşısında etkilenmemek mümkün değildir. Bu yüzden gelen yardımların ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu bir kere daha şahit oluyoruz. Yüzlerce aileye vereceğiniz bir gıda belki onlar için bir umut olacak.”

Yardım dağıtım faaliyetine, Avrupa Yetim Eli Genel Başkanı Abdurrahman Altun, Kayanzada Valisi Hon Kuntwari Elias, Burundi Eğitim Bakanı Müfettişi Inspecteur Niyonsaba Gérard Meeci, Milletvekili Hon Jean Baptiste Sındayıgaya da katıldı.