Deprem felaketinin 22’nci gününde depremzedelere sıcak aş yardımı devam ediyor

Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa yetim Eli ve IHO-EBRAR, depremin etkilediği yerlerden biri olan Hatay'ın İskenderun ilçesinde açtıkları aşevinde depremzedelere sıcak yemek dağıtmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremin yaraları sarılıyor. 6 Şubat’ta yaşanan iki büyük depremle yıkımların yaşandığı Hatay, 20 Şubat’ta 3 dakika arayla yaşanan 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremlerle yeniden sarsıldı.

İslami hayır kurumları, kurulan çadırkentlerde kalan depremzedelerin ihtiyacını karşılamak için 22 gündür canla başla çalışıyor.

Hatay’da depremin ilk gününden itibaren yardım faaliyetlerini sürdüren Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa yetim Eli ve IHO-EBRAR, 5-6 bin kişiye günlük üç öğün sıcak yemek ikramında bulunuyor.

Deneyimli aşçılarıyla depremzedelere sıcak aş dağıttıklarını ifade eden Yetimler Vakfı gönüllüsü Mustafa Uylaş, “6 Şubat’ta 11 ilde yıkıcı bir deprem yaşadık. Biz de İslami STK’lar olarak depremin üçüncü gününde evleri yıkık ya da ağır hasarlı olan halkımızın yardımına koştuk. Bu yardımlar hayırseverlerin katkılarıyla yapılıyor. Bu çalışmayı devam etmeye çalışıyoruz.  Bu çalışmanın devam edebilmesini istiyorsak, Allah rızası için yardımlarınızı esirgemeyin.” dedi.
yardımların devamı için hayırseverlere seslenen Uylaş, “Bu güzel çalışmaların devamı için katkılarını bekliyoruz. Malumunuzdur, insanlar acılarından dolayı yemek yapamıyorlar. Her ailenin muhakkak ya bir ya da daha fazla kaybı vardır. İnsanlar bu anda yemeği düşünmediği için gönüllülerimizle bu görevi üstlendik. Allah rızası için yardımlarınızın devamını bekliyoruz. Biz burada yemek hizmeti yaparken, insanlardan çok güzel olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu çalışmaların devam etmesini istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.