Depremin 23’üncü gününde Malatya’da İslami yardım kuruluşlarının sıcak aş hizmeti sürüyor

Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa Yetim Eli ve IHO-EBRAR, depremin etkilediği yerlerden biri olan Malatya’da kurdukları aşevinde depremzedelere sıcak yemek dağıtımını sürdürüyor.

İslami yardım kuruluşları, depremlerde yıkımların yaşandığı Malatya’da açtıkları aşevinde depremzedelere sıcak yemek dağıtımını sürdürüyor.

5 farklı noktada kurulan aşevleri ile çadırkentlerde kalan depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışan kardeş yardım kuruluşları, takdir topluyor.

İslami yardım kuruluşları, Malatya’nın farklı noktalarında sıcak yemek dağıtımının yanı sıra gıda, battaniye, soba, odun, temizlik ve muhtelif ihtiyaç malzemesini dağıtmayı sürdürüyor.

Deprem bölgesinde gönüllü olarak aşçılık yapan Ömer Akgün; 4 kardeş yardım kuruluşu olarak, depremzedelerin yaralarını sarmak için çalıştıklarını söyledi.

“Bir Müslüman olarak bu hizmeti toplum için yapmak şereftir”
Akgün, “Sabah çorba, öğle yemeği ve akşam yemeği veriyoruz. Ne kadar süreceğini bilmiyorum ancak Allah bilir, biz daha buradayız. Her zaman millete hizmet etmek için hazırız. Gerçekten zor bir durum, Rabbim yardım etsin. Bu ortamı yaşamak çok güzel, bir Müslüman olarak bu hizmeti toplum için yapmak şereftir. Ben bununla şeref duyarım. Malatya genelinde 5 tane aşevimiz var. Günde ortalama 25-30 bin kişiye yemek veriyoruz. Bu iş biraz külfetli de olsa duyarlı insanlarla hizmet etmeye devam ediyoruz. Allah razı olsun millette yardım ediyor, şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadık, inşallah bundan sonra da yaşamayız. Çağrımız şudur; bu kuruluşların tek dayanağı millettir. Hayırseverler bu kuruluşlara yardımcı olursa bu aşevleri kapanmaz, bu iş hayırsever insanların eli ile olur.” dedi.