Depremzedelerden 4 kardeş yardım kuruluşuna teşekkür

Kahramanmaraş merkezli depremde evleri yıkılan, hasar gören, evlerine giremeyen depremzedeler, günlük tüm ihtiyaçlarını karşılayan Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa Yetim Eli ve IHO-EBRAR’a teşekkür ettiler.

Depremden etkilenen illerde açtıkları aş evleriyle depremzedelere hizmet sunan İslami yardım kuruluşları, Adıyaman’da depremzedelerin günlük ihtiyaçlarını karşılıyor.
İLKHA mikrofonuna konuşan depremzedeler, çocuklarını bırakarak kendileriyle ilgilenen kardeş yardım kuruluşlarına teşekkür ettiler.

“Bizi yalnız bırakmadılar”

Kendilerini umutsuz bırakmadıklarını belirten depremzede Lütfiye Gezek, “Bize yardım geliyor. Milletimizden razıyız. Kim ki bize yardım ediyorsa, Allah ve Peygamber ondan razı olsun. Çok şükür umutluyuz. Bizi çaresiz bırakmadılar. Her yerden yardımımıza koşuyorlar. Çadır, gıda ve diğer ihtiyaç malzemesini getirdiler. Milletimiz bizi umutsuz bırakmadı. Türkler, Kürdler, yabancılar bize çok yardımcı oldular. Umut Kervanından çok razıyız, Allah onlardan razı olsun. Depremden beri bizi terk etmediler. Bizi umutsuz bırakmıyorlar.” diye konuştu.

“Depremin ilk gününden itibaren yanımızda oldular”

Kadriye Polat ise, “Bize yardım yapıyorlar. Allah onlardan razı olsun. Battaniye, yastık, gerekli malzemeleri aldık. Depremin ilk gününden itibaren yanımızda oldular. Umut Kervanına teşekkür ediyoruz. Konteynır istiyoruz, gıda istiyoruz. Dışarda yatıyoruz, geceleri soğuk, çocuklar üşüyor.” dedi.

“Günlük tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyorlar”

Günlük tüm ihtiyaçlarının karşılandığını ifade eden Ramazan Aslan, şunları söyledi:

“Allah hayırseverlerden, STK’lardan razı olsun. Sıraya girerek ihtiyacımız olan malzemeleri alıyoruz. Malum şu an marketlerden parayla da bir şey alamıyorsunuz. Türkiye geneli hayırsever insanların, sizin aracılığınızla gönderdiği malzemelerden faydalanıyoruz. Günlük gelip yemeğimizi burada yiyoruz. Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, IHO-EBRAR, Avrupa Yetim Eli, ilk günden beri yanımızdalar ve günlük tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyorlar. Çoluk çocuğunu bırakarak gelip bize yardım ediyorlar.”
“Depremde evimiz yıkıldı. Umut Kervanı ilk günden itibaren bizim ve çocuklarımızın tüm ihtiyacını karşılıyor.” diyen Erkan Vural, kalan tek ihtiyaçlarının barınma ve ısınma olduğunu belirtti.