Dört kardeş yardım kuruluşu Malatya’da sıcak yemek dağıtımını sürdürüyor

Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa yetim Eli ve IHO-EBRAR, depremin etkilediği illerden biri olan Malatya’nın birçok noktasına kurdukları aşevleriyle depremzedelere sıcak yemek dağıtıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremin yaraları sarılıyor. Bir yandan enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, bir yandan da İslami hayır kurumları çadırlarda kalan depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.
Depremin etkilediği illerde özellikle de en çok yıkımın olduğu Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’ta yoğun çalışmalar sürüyor.
Siirt’ten 12 kişilik ekiple Malatya’ya geldiklerini belirten Mehmet Soysal, Batalgazi ilçesi Büyük Mustafapaşa Mahallesi’ndeki aş evinde günlük bin kişiye üç öğün sıcak yemek dağıtıklarını söyledi.
Soysal, “Günlük bin kişiye üç öğün sıcak yemek çıkarıyoruz. Yakın camilerde kalan depremzedelere karavanayla götürüp veriyoruz. Daha uzak yerlere ise servisle götürüyoruz. Her gelen ekibimiz bir hafta kalıyor. Dönüşümlü olarak çalışıyoruz. Sadece yemek değil, diğer hizmetleri de yapıyoruz. 4 kardeş yardım kuruluşu olarak, Malatya’da günlük yaklaşık 10 bin kişiye üç öğün sıcak yemek dağıtıyoruz. Özellikle gıdaya çok ihtiyaç var. Hayırseverlerimizin, vatandaşlarımızın biraz daha duyarlılık göstermesini istiyoruz.” çağrısında bulundu.