Etiyopya’da yetim çocuklara bayramlık elbise ve ayakkabı yardımı yapıldı

Etiyopya'da yardım çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli Derneği tarafından Ramazan Bayramı öncesi yetim ve mağdur yüzlerce çocuk için giyim yardımı programı gerçekleştirildi.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde çalışmalarını aralıksız sürdüren dernek din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın ihtiyaç sahibi insanlara hayırseverlerin verdiği yardımlarını ulaştırıyor.

Avrupa Yetim Eli Derneği, Afrika Kıtası ülkelerinden Etiyopya’nın Başkenti Addis Ababa’da yardım çalışmalarını sürdürdü.

Günlerdir Etiyopya’da yardım çalışmalarını sürdüren ekipler çocukların yüzünü güldürdü.

Daha önceden ismi tespit edilen yüzlerce çocuğu giydiren dernek yetkilileri giysi ve ayakkabının yanında çeşitli ikramlarda bulundu.

Yürütülen çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Avrupa Yetim Eli Derneği gönüllüsü Abdulkadir Yılmaz, “Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak Afrika Kıtasının Etiyopya ülkesindeyiz. Burada yardımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Nasip olursa bugünde giyim projesini gerçekleştireceğiz. Malumunuz önümüz bayram olduğu için hayırseverlerin bize verdiği yardımları burada inşallah yetim ve mazlum çocuklara yönelik gerçekleştireceğiz. Burada bulunan çocuklara hediye edeceğimiz elbiseler ile yüzlerini inşallah güldüreceğiz. Rabbimde hayırseverlerin yüzlerini güldürsün.” dedi.

“Afrika denilince akla ilk yoksulluk, fakirlik geliyor.” diyen Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hakikaten burası çok fakir bir bölge yani Afrika’nın geneli fakir. Bu yüzden mazlumiyet ve yoksulluk hat safhada. Hayırseverlerimizin bize teslim ettikleri emanetleri bizatihi kendi ellerimizle getirip burada mazlum ve yetim ailelere ulaştırıyoruz. Rabbim tüm hayırseverlerden razı olsun. Bu yardımların devamı geldikçe inşallah Afrika başta olmak üzere bütün kıtalardaki mazlumlara ulaşıyoruz.”