Etiyopya’da yüzlerce kişilik iftar yemeği verildi

Avrupa Yetim Eli Derneği, Etiyopya'da ihtiyaç sahipleri için iftar yemeği verdi. İftar yemeğine 7'de 70'e yüzlerce ihtiyaç sahibi iştirak etti.

Dünya’nın çeşitli noktalarında yardım faaliyetlerinde bulunan Avrupa Yetim Eli Derneği, çeşitli çalışmalar gerçekleştirmek için Afrika Kıtası ülkelerinden Etiyopya’ya ulaştı.

Daha öncede defalarca ülkede büyük yardım çalışmaları yapan Avrupa Yetim Eli, Ramazan ayının son günlerinde yeniden çeşitli organizasyonlar gerçekleştirmek için ülkeye ulaştı.

Etiyopya’nın Adama kentinden iftar yemeği veren dernek yetkilileri, ihtiyaç sahibi insanlar ile teker teker ilgilendi.

7’den 70’ye yüzlerce kişinin katılım gösterdiği iftar yemeği organizasyonu ile ilgili açıklama yapan Avrupa Yetim Eli Derneği Gönüllüsü Nizamettin Aygan, “Avrupa Yetim Eli Derneği olarak sadece Afrika Kıtasında değil birçok kıtada sahadayız, ekiplerimiz ile birlikte çalışmalarımızı yürütüyoruz. Allah-u Teala’ya hamdu senalar olsun bu Ramazan ayını dolu dolu geçirdik. Birebir gelip emanetleri ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimize veriyoruz. Sabah saatlerinde nakdi yardım çalışmamızı ve akika kurbanı çalışmamızı gerçekleştirdik. Şimdi ise iftar yemeği programımızı gerçekleştiriyoruz. Etiyopya ülkesinde hafta sonuna kadar hayır çalışmalarımız devam edecek. Hayırseverlerden yardımlarını bekliyoruz.” dedi.