“Hayat Birlikte Güzel” sloganıyla yardım faaliyetlerine devam ediyoruz.

Ramazan’da da yaptıkları yardım faaliyetleriyle yoksul ve mağdurların yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

Dünyanın birçok ülkesinde yetim, öksüz ve muhtaçlara yardımda bulunan Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Ramazan’da da yaptıkları yardım faaliyetleriyle yoksul ve mağdurların yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

Van’da, Coronavirus (Covid 19) salgını nedeniyle sokağa çıkması yasak olan 65 yaş ve üst ile kronik hastalığı bulunan onlarca kişiye yardım paketleri ulaştırıldı.

Avrupa Yetim Eli tarafından yapılan açıklamada, ‘Hayat birlikte güzeldir.’ sloganıyla başlatılan Ramazan yardım faaliyetlerine başladığı belirtildi.

“Bu dönemde en çok zarar gören dünya toplumlarının temel taşı olan aile kurumunu ayakta tutmak için elimizden geleni yapıyoruz.” denilen açıklamanın devamında, “Her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da memleketimizde ve dünyanın farklı noktalarındaki yetim ve ihtiyaç sahipleri için seferberlik başlatmış bulunmaktayız. Sizde Avrupa Yetim Eli aracılığıyla zekât, fitre ve bayram harçlıklarınızla bu hayır kervanına katılabilirsiniz. Allah yaptığınız ve yapacağınız hayır hasenatı şimdiden kendi katında kabul etsin.” denildi. (İLKHA)