Hayırseverlerin desteğiyle depremzedelere sıcak aş yardımı devam ediyor

Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa yetim Eli ve IHO-EBRAR, depremin etkilediği yerlerden biri olan Hatay'ın İskenderun ilçesinde açtıkları aşevinde depremzedelere sıcak yemek dağıtmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremin yaraları sarılıyor. 6 Şubat’ta yaşanan iki büyük depremle yıkımların yaşandığı Hatay, 20 Şubat’ta 3 dakika arayla yaşanan 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremlerle yeniden sarsıldı.

İslami hayır kurumları, kurulan çadırkentlerde kalan depremzedelerin ihtiyacını karşılamak için 23 gündür canla başla çalışıyor.

Hatay’da depremin ilk gününden itibaren yardım faaliyetlerini sürdüren Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa yetim Eli ve IHO-EBRAR, günlük 5-6 bin kişiye üç öğün sıcak yemek ikramında bulunuyor.

Yardımların devamı için hayırseverlerin desteğini beklediklerini belirten Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Fırat Gültekin, “23 gündür hayır kurumları olarak İskenderun Millet Parkında yaklaşık 6-7 bin kişilik yemek veriliyor. Bu hayrın devam etmesi için gönüllü arkadaşlarımız canla başla çalışıyorlar. Yardımların devam etmesi için hayırseverler bize desteklerini devam etmeleri gerekir. Yardımlar devam ettikçe bizde depremzedelere yardımlarımıza devam edeceğiz. Yardımseverlerin desteklerinin devamını istiyoruz. Allah yardımda bulunanlardan razı olsun inşallah.” dedi.