Köy Halkından Yemen’e Yardım

Köy Halkından Yemen’e Yardım

Avrupa Yetim Eli, Diyarbakır’ın Hani ilçesine bağlı Abacılar köyü sakinlerinin, açlıktan ölümlerin yaşandığı Yemen için topladığı yardımları ulaştırdı.

Diyarbakır’ın Hani ilçesine bağlı Abacılar (Nirib Çolağo) köyü sakinleri, açlıktan ölümlerin yaşandığı, kuşatma ve ambargo altında tutulan Yemen için toplandığı yardımları Avrupa Yetim Eli aracılığıyla ulaştırdı.

Yapılan yardımların toplanmasına öncülük eden köy sakinlerinden Hanefi Bağcı, Yemen’deki savaşta mağdur olan Müslüman kardeşlerine köy halkı olarak Avrupa Yetim Eli aracılığıyla yardım ulaştırmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Yardımda emeği geçen herkese teşekkür eden Bağcı, “Abacılar, Zazaca ismi Nirib Çolağo halkı ve bilinçli gençleriyle beraber el birliğiyle dünyanın dört bir yanında ki mazlum, mağdur ve yetimler için sürekli çalışma yapıp bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Geçmişte de buna benzer ve farklı alanlarda değişik projelerle yurt içi ve yurt dışı programlarımız oldu. Elbette bu tür yardımlarımızı ve çalışmalarımızı halkımızla beraber sürekli hale getirmeye çalışacağız. İnşallah bu ramazanda da önümüzdeki günlerde Filistin Gazze’de toplu iftar programımız olacak. Halkımıza ve tüm hayırseverlere buradan çağrımız; yetimlerin, mazlumların ve insanlığın eli olan Avrupa Yetim Eli ile el ele verilip mazlumlara ve yetimlere ulaşmalarını istirham ediyoruz.” diye konuştu. (İLKHA)