Kuzey Makedonya halkından Avrupa Yetim Eli ve İHO Ebrar’a teşekkür

Kuzey Makedonya halkı, Türkiye'den gelen doktorlarla ülkelerinde birçok il merkezi ve köylerde sünnet organizasyonu düzenleyen Avrupa Yetim Eli ve İHO Ebrar'a yaptıkları hayırlı hizmet için teşekkür etti.

Sünnet organizasyonu kapsamında çocuklarını sünnet ettiren halk, İLKHA muhabirine konuşarak verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirip hem doktorlara hem de hizmeti sunan kuruluşlara teşekkür etti.

Strumica’da faaliyet gösteren Hayat Derneği Başkanı Şevket Hasanov, “Bu organizasyonu Bansko köyünden Hayati İbrahim ve Avrupa Yetim Eli Derneği ile birlikte yaptık. Allah’ın izniyle programımız sakin bir şekilde devam ediyor. İnşallah sünnet şölenimizi güzel bir şekilde bitiririz. Bu hizmeti sunan dernek çok iyi. Bayağı senedir bu işle uğraşıyor. Bu sene ilk defa birlikte çalıştık. Strumica halkı olarak kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Fehmi Ahmedov, “26 çocuğumuz sünnet olacak. Her yıl olduğu gibi bu programlar Balkanlar’da, özellikle Makedonya’da oluyor. Avrupa Yetim Eli Derneğine de çok teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun. Şimdiye kadar Makedonya’da bir dernek böylesi bir çalışma yapmadı. Türkiye’den vakıflar gelip bu çalışmaları yapıyorlar.” diye konuştu.

Yapılan hizmetten çok memnun olduğunu belirten Zeki Mustavof, evladının sünnet olduğunu gördüğü için çok gururlu olduğunu, emeği geçenlere teşekkür ettiğini vurguladı.

Çocuklarını sünnet ettiren asan Veyselov, Recep Hasan ve Gökhan isimli kişiler de yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirip vesile olanlara teşekkür etti.