Tanzanya’da ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtıldı

Doğu Afrika ülkesi Tanzanya'da, hayırseverlerin bağışladığı kurbanların kesim ve dağıtımını yapan hayır kurumları, mağdur ve muhtaçların sevincine ortak oldu.

Yaptıkları yardım faaliyetleriyle isimlerini duyuran Avrupa YetimeliIHO- EBRARUmut Kervanı İnsani Yardım Vakfı ve Yetimler VakfıKurban Bayramı’nın ilk gününde kestikleri kurban etlerini dağıttı.

 

Yaptıkları yardım çalışmalarıyla dünyanın farklı ülkelerinde yetim, öksüz ve muhtaçlara ulaşarak hizmetlerini sürdüren hayır kurumları, 2021 Kurban Projesi Organizasyonu kapsamında, Tanzanya’nın Singida kentinde, hayırseverlerin bağışladığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

İHO-EBRAR Başkanı Doktor Abdurrahman Alpsoy, kurban vekâleti veren hayırseverlerin, uhrevi anlamda önemli bir kazanç elde ettiklerine dikkat çekti.

Alpsoy, “İHO EBRAR olarak bugün Tanzanya’nın Singida şehrinde kurban kesimini gerçekleştirmek üzere bulunuyoruz. Şu anda kurbanlarımızı kestik. Çevredeki köylerden yaklaşık bin kişi etlerin dağıtılmasında bizlere yardımcı oluyor. Birazdan işleri bittikten sonra kendi paylarına düşen kurbanı teslim alacaklar. İnşallah hayırseverlerimizden yardım gelmeye devam ederse birkaç gün içerisinde kurbanlarımızı Tanzanya’da kesmeye devam edeceğiz. Allah hayrınızı kabul etsin.” dedi.

Kurban dağıtımının ardından Tanzanyalı köylüler, hayırseverlerin yapmış olduğu kurban bağışı nedeni ile topluca dua etti. Bu hayra ortak olan Avrupa Yetimeli, IHO- EBRAR, Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı ve Yetimler Vakfına da şükranlarını bildirdiler. (İLKHA)