Türkiye’de dağıttığı kurban etleriyle binlerce aileyi sevindirdi

Uluslararası hayır kuruluşu Avrupa Yetim Eli, birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de ihtiyaç sahibi yetim ailelere kurban eti dağıtımına devam ediyor.

Kurban Bayramı dolayısıyla başta kurbanlık etlerin yetim ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması olmak üzere yetim giyindirme gibi farklı projeleri de hayata geçiren Avrupa Yetim Eli, her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da dünyadaki yetim ve ihtiyaç sahiplerini unutmayarak Türkiye’deki temsilcilikler aracılığıyla çok sayıda yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti ulaştırdı.

Yapmış oldukları kurban çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman, 2021 yılında Kurban bağışı organizasyonu kapsamında Türkiye’de bulunduklarını söyledi.

Hayırseverlerin bağışlarıyla vekalet usulü kurban alıp Türkiye’de kestiklerini söyleyen Şişman, “Daha önceden tespit ettiğimiz yetim, muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere Türkiye’deki ekiplerimiz ile birlikte kurban etlerini dağıtmaya başladık. Kurban Bayramı’nın son gününe kadar kurban bağışı kabulü ve dağıtma çalışmalarımız devam edecektir inşallah.” ifadelerini kullandı.

“Bu yıl hedeflediğimiz çalışmanın ötesine geçtik”

Avrupa Yetim Eli olarak Türkiye ile birlikte dünyanın dört bir yanında kurban çalışmalarına devam ettiklerini belirten Şişman, “AsyaAfrikaYemenFilistin, balkan ülkeleri hatta Küba’ya kadar kurban çalışmalarımız temsilci kardeşlerimizce devam ediyor. Hayır sahiplerinin bizlere verdiği bağışları bir köprü gibi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam edeceğiz inşallah. Ayrıca geçtiğimiz yıllara göre bu yıl daha çok aileye ulaştık. Allah’a şükürler olsun ki bu yıl dünyanın birçok noktasında hedeflediğimiz çalışmanın ötesine geçtik.” dedi. (İLKHA)