Van’da kurban kesimleri gerçekleştirildi

Umut Kervanı Van Temsilciliği ve Avrupa Yetim Eli Derneği tarafından 2021 kurban organizasyonu çerçevesinde Van'da onlarca büyükbaş kurban kesimi gerçekleştirildi.

Dernek üye ve gönüllüleri tarafından gerçekleştirilen kurban kesimi, renkli ve güzel görüntülerin oluşmasına vesile oldu.

Maske ve mesafe kurallarına uyularak kesilen ve parçalanan kurbanlar, hak sahiplerine teslim edildi. Geriye kalan üçte ikilik kısım 24 saat dinlendirildikten sonra yetim ve muhtaçlara dağıtılacak.

Hayırseverlerin kefalet yolu ile kendilerine teslim ettikleri kurbanların bir kısmını Van’da keseceklerini belirten Avrupa Yetim Eli Derneği Fransa Temsilcisi, “Allah hayırseverler tarafından bağışlanan bu kurbanları kendi katında kabul etsin. Avrupa Yetim Eli, kurban organizasyonun yanında gıda dağıtımı ve yetim giydirme gibi faaliyetlerde bulunmaktadır. Allah bütün hayırseverlerin kurbanlarını kabul etsin.” dedi.

“Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının yarım kalmış kurban dağıtımını gerçekleştireceğiz “

Van Umut Kervanı Başkanı Mehmet Salik Kalkanbaş ise şunları söyledi: “Yaklaşık 35 büyükbaş kurban kesimini gerçekleştireceğiz. Allah bütün hayırseverlerin kurbanlarını kabul etsin. Kurbanlarımızın kesimleri devam ediyor. Kurbanlarımız kesilecek, parçalanacak ve hak sahiplerine verilecek İnşaallah.

Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının yarım kalan işlerini biz yürütüyoruz. Gönüllü olarak çalışan ve kurban organizasyonunda yer alan bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun.”

Kurban kesimi, doğrama ve dağıtım işlerinde gönüllü olarak çalışan dernek üye gönüllüleri de kurban kesim alanında olmaktan, Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının dağıtamadığı kurban etlerini dağıtacakları için çok mutlu olduklarını dile getirerek, Kurban Bayramı vesilesi ile yıl boyunca kırmızı ete ulaşma imkânı olmayan muhtaç ve kimsesizlere kırmızı et ulaştıracakları için heyecanlı olduklarını dile getirdiler. (İLKHA)