Elazığ’da dört kardeş hayır kurumu Malatya için seferber oldu

Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa Yetim Eli ve IHO-EBRAR, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen komşu şehir Malatya`ya sıcak yemek, yiyecek, giyecek, barınma ve yakacak yardımında bulundu.

Elazığ Umut Kervanı Başkanı Nihat Bakşi, hayırseverlerin katkısı, vakıf gönüllülerinin çalışmasıyla Malatya’nın birçok yerinde sıcak yemek çıkarmaya başladıklarını, kurdukları 5 aşevinde hummalı bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Zor şartlar altında yaşamını sürdüren Malatyalı depremzedeler için seferber oldukalrını dile getiren Bakşi, “Malatya Umut Kervanı ile birlikte dışarda kalan, parklarda, çadırlarda yaşayan depremzede kardeşlerimize battaniye, gıda, çocuklara süt, mama, hızlı bir şekilde ulaştırmaya çalışıyoruz. Dışarıda yaşayan ve hastanelerde kalan vatandaşlarımıza sıcak çorba ve yemek dağıtımında bulunuyoruz. Tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Türkiye’de ki bütün sivil toplum kuruluşlarımız büyük bir çaba sarfediyorlar.” dedi.

Bakşi, deprem bölgelerinde Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa Yetim Eli ve IHO-EBRAR ile birlikte koordineli bir çalışma yürüttüklerini belirtti.

Hayırseverlere çağrıda bulunan Bakşi, şu an Malatya’da geceleri eksi 10 dereceye varan bir soğuğun olduğunu belirterek çadır, soba, battaniye ihtiyacının olduğunu dile getirerek hayırseverlere çağrıda bulundu.