Yetim ve öğrencilere iftar yemeği verildi

Yetim ve öğrencilere iftar yemeği verildi

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, mübarek ramazan ayı münasebetiyle Nijerya'nın Lagos şehrindeki yetim ve öğrencilere iftar yemeği verdi.

50’nin üzerine ülkede yardım faaliyetleri yürüten Avrupa Yetim Eli, ‘Ramazan 2019’ programı çerçevesinde daha önce giyim yardımı yaptığı Lagos’ta yetim ve öğrencilere iftar yemeği verdi.

Nijerya ile Türkiye arasında iki saatlik bir fark bulunduğundan Nijerya’da iftarlar, Türkiye saatine göre 20.50’de açılıyor.

Avrupa Yetim Eli’nin verdiği iftar yemeğiyle ilgili bilgi veren Avrupa Yetim Eli Köln Temsilcisi, Lagos’ta bulunan medrese hocaları ve cami imamlarıyla yapılan istişare sonucu yetim ve öğrencilere iftar yemeği verme kararı aldıklarını belirterek, “Avrupa Yetim Eli olarak Afrika’nın Nijerya ülkesine geldik. Burada hayırseverlerimizin bizlere emanet bıraktıkları yardımları muhtaçlara ulaştırmak için geldik. Burada yetim, mağdur ve kimsesizlere iftar programı verdik. Bu programımıza katkıda bulunan Avrupa’daki ve Türkiye’deki bütün hayırseverlerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yapılan yardımların yetersiz olduğuna da dikkat çeken Temsilci, “Bu programlarla birlikte başka programlar da yapıyoruz. Siz hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz. Rabbim sizlerden razı olsun. Oruçlarınızı makbul eylesin. Rabbim tüm hayırseverlerimizin hayırlarını kabul etsin inşallah.” ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik–İLKHA)