Avrupa Yetim Eli Buket'i hayal ettiği odasına kavuşturdu

Avrupa Yetim Eli Buket’i hayal ettiği odasına kavuşturdu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud.

Van’ın Bardakçı Mahallesi’nde ikamet eden 13 yaşındaki Buket, geçtiğimiz günlerde telefon aracılığıyla Avrupa Yetim Eli yetkililerine ulaşarak oda takımı dileğinde bulunmuştu.

Avrupa Yetim Eli Van temsilcileri bu durum üzerine minik Buketi ziyaret ederek eksiklerini tespit etti. Eksiklerin tespit edilmesinin ardından Buket’in hayal ettiği odası için gerekli mobilyalar alınıp odası kuruldu.

Buket’in evde olmadığı bir zamanda odasında gerekli montajlar yapıldı, ardından mobilyalar kullanıma hazır hale getirildi. Buket, odasındaki değişikliği görünce büyük mutluluk yaşadı.

Bukut, yaşadığı mutluluğu, “Hep böyle bir odamın olmasını istiyordum. Telefonla Yetim Eli yetkililerine ulaşıp onlara bana oda kurmalarını söyledim. Gelip evde beni ziyaret edip, tüm isteklerimi yerine getirdiler. Onlara çok teşekkür ediyorum.” şeklinde ifade etti.

Avrupa Yetim Eli Van Temsilcisi Sabri Yıldırım da “Buket’in bizden bir talebi olmuştu. Kendisine ait bir yatağın çalışma masasının ve elbise dolabının olmadığını söylemişti. Bizler de Buket’in talebini dikkate aldık. Gelip yerinde baktık, gerçekten mağdur bir aileydi. Bizler de Buket’in ihtiyaçlarının tespitini yaptık. Buket ablamızın hayalini gerçekleştirdik. Buket ablamızın hayalini Avrupa Yetim Eli aracılığıyla gerçekleştirdik. Buket ablamızın odasını döşedik. Kendisine hayırlı olmasını diliyoruz. İyi günlerde kullanmasını temenni ediyoruz. Maddi durumları iyi olan vatandaşlarımızı bu konulara duyarlı olmasını istiyoruz. Avrupa Yetim Eli aracılığıyla hayır yapan vatandaşımıza da teşekkür ediyoruz.” dedi. (Sedat Karatay- İLKHA)