Coronavirus'te hasta, yaşlı ve ihtiyaç sahipleri unutulmadı

Coronavirus’te hasta, yaşlı ve mağdurların yanındayız

Dünyanın birçok ülkesinde yardım çalışmaları yürüten Avrupa Yetim Eli, "Hayat Birlikte Güzel" sloganı ile 2020 Ramazan yardımlarına başladı.

2020 Ramazan ayı yardım çalışılmalarına Türkiye’den başlayan Avrupa Yetim Eli, bu kapsamda; İstanbul’un birçok ilçesinde mağdur ve muhtaçlara Ramazan kolisi ulaştırdı.

Yardım çalışmaları hakkında konuşan Avrupa Yetim Eli Türkiye Koordinatörü Nurullah Günaydın, Coronavirus (Covid 19) sebebiyle mağdur olan ailelerle birlikte, hasta, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıklarını söyledi.

“Hayat Birlikte Güzel” sloganıyla yardım çalışmalarına başladıklarını belirten Günaydın, “Ülkemiz ve dünya, Coronavirus sebebiyle zor bir zaman diliminden geçiyor. Türkiye’de kronik hasta, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine, Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim­ Eli olarak yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Bu dönemde en çok zarar gören aile kurumunu ayakta tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da memleketimizde ve dünyanın farklı noktalarındaki yetim ve ihtiyaç sahipleri için seferberlik başlatmış bulunmaktayız. Siz de Avrupa Yetim Eli aracılığıyla zekât, fitre ve bayram harçlıklarınızla bu hayır kervanına katılabilirsiniz. Allah yaptığınız ve yapacağınız hayır hasenatı şimdiden kendi katında kabul etsin.” diye konuştu.

Avrupa Yetim Eli, Ramazan ayı yardım çalışmalarını birçok ülke, il ve ilçede hızlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti. (İLKHA)