"Hayat Birlikte Güzel” sloganı ile yardımlar sürüyor

“Hayat Birlikte Güzel” sloganı ile yardımlar sürüyor

Dünyanın birçok ülkesinde yetim, öksüz ve muhtaçlara yardımda bulunan Avrupa Yetim Eli, “Hayat Birlikte Güzel” sloganı ile yardım çalışmalarına devam ederken mübarek Ramazan ayında yoksul ve mağdurların yüzlerini güldürüyor.

Ramazan kolilerini Türkiye’nin birçok ilinde muhtaçlara ulaştıran Avrupa Yetim Eli, son olarak da Antalya’da muhtaçlara ulaştı.

Temel gıda malzemelerinin yer aldığı Ramazan kolisi ve hazırlanan kırmızı et Avrupa Yetim Eli Antalya temsilcisi ile dernek gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Avrupa Yetim Eli Antalya Temsilcisi Osman Yıldırım, salgın nedeniyle muhtaç aile sayısının arttığına dikkat çekerek, “Avrupa Yetim Eli olarak bu sene Antalya ilimiz ve ilçelerinde muhtaç ailelerimize yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Bize yardım gönderen hayırseverlerimize Allah razı olsun diyoruz ve yardımlarının devamını bekliyoruz. Şu anda tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) salgını yüzünden çok sayıda vatandaşımız işsiz ve aşsız kalmış durumda. Daha önceki dönemlerde de başvurular çoktu ama salgın dolayısıyla muhtaç ailelerin sayısı arttı.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Yıldırım, “Yardım talep eden başvurular sürekli devam ediyor. Bu başvuruları karşılayabilmek için hayırseverlerimizin daha hassas davranması ve yardım etmesi gerekir. İnşallah yardımlar devam ettikçe bizler de muhtaçlara ulaştırmak için köprü görevi göreceğiz. Rabbim hayırseverlerimizin yapmış olduğu hayırları kabul etsin.” dedi.

Kendilerine yardım yapılan aileler de sevinçlerini dile getirerek, Avrupa Yetim Eli’ne teşekkür etti.(İLKHA)