Avrupa Yetim Eli Hatay’daki depremzede çocukları giydirdİ

"Yetim ve Muhtaç Giydirme Projesi" kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışması yürüten Avrupa Yetim Eli, Hatay'da onlarca depremzede çocuğu giydirdi.

Avrupa Yetim Eli, Hatay’da Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ve yetim çocukları giydirerek mutluluklarına ortak oldu.

Mağdur, muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatan Avrupa Yetim Eli, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraber birçok alanda çalışmalarına hız verdi.

Yetim ve muhtaçlara yönelik yaptığı yardım faaliyetleriyle adından sıkça söz ettiren Avrupa Yetim Eli, Hatay’da Kurban Bayram’ı öncesinde ihtiyaç sahibi yüz çocuğa giysi yardımında bulundu.

Çocuk giydirme programı kapsamında İskenderun ilçesinde bulunan bir giyim mağazasında getirilen çocuklar, aileleriyle beraber bayramlıklarını beğendi.

Programda onlarca çocuk gönüllerince kıyafet ve ayakkabı aldı.

Giysi yardımı alan çocuklar ise mutlu olduklarını dile getirerek Yetim Eli’ne teşekkür ettiler.

“Depremin ilk gününden itibaren halkımızla beraber olmaya çalıştık”

Hayırseverlerin yardımları ile çocukların sevinçlerine ortak olan Avrupa Yetim Eli Hatay Temsilcisi Necip Öner, “Bizler Yetim Eli Hatay Temsilciliği olarak, depremin ilk gününden itibaren halkımızla beraber olmaya çalıştık. Elhamdülillah, bugün de Kurban Bayramı öncesi yetimlerimizi giydirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Bu konuda hayırseverler bize yardım ettiği sürece, inşallah bizlerde yetimleri sevindirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Bize ihtiyaç olduğu müddetçe burada olacağız”

Giyindirme programında bulunan Avrupa Yetim Eli Adana Temsilcisi Cevdet Dizlek ise, “Yetime Eli olarak Türkiye’de, bütün deprem bölgelerinde her alanda, gıda, giyimde gerek arama kurtarma da depremzedelere yardımcı olmaya çalıştık. Bayram öncesi deprem bölgesindeki çocukları sevindirmek adına Yetim Eli olarak İskenderun’dayız ve çocuklarımızı giydirdik elhamdülillah. Onların sevinmesine vesile olduk. Hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Bize ihtiyaç olduğu müddetçe burada olacağız ve depremzedelere yardımcı olacağız.” şeklinde konuştu.